İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOOT Düsseldorf 2020

Bu sene 51’incisi düzenlenen dünyanın en büyük Boot Show Fuarı BOOT Düsseldorf’tayız. 24 holden oluşan bu büyük fuarda, sörf severleri en çok ilgilendiren 8A holünde Deniz Ticaret Odası standında yerimizi aldık.

Öncelikle buradaki standlar ve etkinliklerden bahsedeyim. Fanatic, DUOTONE, Gaastra, Tabu, Starboard ve benzeri önde gelen markaların standlarında yeni yılın board, yelken ve aksesuar modelleri görücüye çıkıyor. Alanın büyük bir bölümü büyük sörf markalarının standları ile dolu iken aynı zamanda Alman Surf Magazine, Decathlon, Mercedes, yeni giyim ve su sporları ürünleri şirketlerinin irili ufaklı standları bulunmakta.

The Wave / Pool

Şüphesiz holün hatta tüm fuarın en çok ilgi gören bölümü “The Wave”. Indoor dalga makinası ile amatörler için dalga sörfü öğrenmenin ve sörf yapma hissinin en kolay şekilde denenebileceği imkanı sunuyor. Haftasonlarında ise profesyonel yarışçıların da şovlarını yaptığı ve yarıştığı The Wave sadece ilk haftasonu 30 bin ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.

Sörf Pazarı –

Fuarın bir başka ilgi çeken bölümü ise Almanya ve çevresindeki Sörf Dükkanlarının stand açtığı pazar yeri. Her markanın her türlü giyim ve aksesuarın yanısıra sörf, rüzgar sörfü, dalga sörfü ve kürek sörfü ekipmanları da en uygun fiyatlarla burada yer alıyor. Ufak bir tavsiye; eğer alışveriş yapacaksanız ikinci haftasonunu tercih edin. Son iki günde dükkanlar getirdiklerini geri taşımak istemezcesine büyük indirimler yapıyorlar.

Sörf dünyasının nabzını tutan 8A holünde 9 gün boyunca devam eden bu fuar sörf sevenler için en az bir kere de olsa görülmeye değer. Muazzam bir organizasyonla bütün şehre ekonomik olarak da büyük faydaları olan fuara giriş için “online bilet” almanız kapıdan almaktan daha hesaplı olacak. Ayrıca fuar kartı olanlara şehir içi ulaşım ücretsiz.

Haftasonları çok daha fazla katılımın olduğu fuara Bjorn Dunkerbeck, Robbie Naish gibi sörf dünyasının ünlü isimleri de katılıyor.

2021 senesinde 23-31 Ocak tarihlerinde 52. defa kapılarını açacak olan fuar için şimdiden planınızı yapın derim.

Sorularınızı http://instagram.com/sorfgiller adresinden sorabilirsiniz.

Görüşmek üzere,